تبلیغات
فرزندان آستاراو تالشان - اخبار اعتدال گیلان

اعتدالیون و حامیان دولت تدبیر و امید(غرب گیلان)

اخبار اعتدال گیلان

تاریخ:پنجشنبه 9 مهر 1394-04:23 ب.ظ

مهندس رضا مسرور مدیرعامل منطقه آزاد انزلی در جشنواره برترین شرکت‌های ایران(Tpoex) که در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، در جمع مدیران برترین شرکت‌های ایران با بیان اینکه منطقه متبوع وی براساس رویکرد خود به مرکز داد و ستد کالاهای استراتژیک با کشورهای حاشیه دریای خزر تبدیل می‌شود، اظهار کرد: ایجاد و تکمیل زیرساخت‌های ریلی و بندری در قالب ایجاد بزرگترین بندر ایران در دریای‌خزر در محدوده این منطقه و اتصال آن بندر به شبکه ریلی کشور، فعال‌سازی کریدورهای شمال جنوب و کریدور چین اکتائو بندرانزلی، به همراه ایجاد بورس کالای منطقه که از سال گذشته در حال فعالیت است، سه قطعه اصلی راهبرد سازمان منطقه آزاد انزلی در ارتباط با کشورهای حاشیه دریای‌خزر را تشکیل می‌دهد.

وی رویکرد سازمان متبوع خود را در چارچوب عملیاتی کردن برنامه‌های دولت اعلام کرد و با اشاره به سفر فروردین ماه سال‌جاری رئیس جمهور به این منطقه و اعلام منطقه آزاد انزلی به هاب ترانزیت کشورهای حاشیه دریای خزر، افزود: باید از ظرفیت‌های موجود در ارتباط با کشورهای منطقه بهره برد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی اضافه کرد: به منظور عملیاتی کردن توسعه مبادلات تجاری با کشورهای حاشیه دریای‌خزر، پیشنهاد تشکیل شورای همکاری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشورهای منطقه به عنوان پایلوت ایجاد شورای همکاری کشورهای این حوزه از سوی این سازمان مطرح شده و با همکاری وزارت امورخارجه در حال پیگیری آن هستیم.

وی به تشریح مبادلات کالایی کشورهای روسیه، قزاقستان، آذربایجان و ترکمنستان با دیگر کشورها و ایران پرداخت و با اشاره به جایگاه نامطلوب ایران در مبادلات با این کشورها، افزود: نداشتن موافقت نامه‌های تجارت ترجیحی با چهار کشور فوق، عدم شناخت از نیازمندی‌ها و توانمندی‌های بازارهای یکدیگر، نامناسب بودن در انتقال ارز با کشورهای فوق، و در نهایت عدم اعتماد مهمترین موانع توسعه روابط ایران با کشورهای حاشیه دریای خزر را تشکیل می‌دهد.

مسرور با بیان اینکه اقدامات سازمان متبوع وی و دولت در جهت رفع موانع فوق است، گفت: ساخت و توسعه بنادر مختلف از سوی کشورهای حاشیه دریای خزر حلقه مکمل مبادلات تجاری فی مابین است و این بنادر به هیچ وجه رقیب یکدیگر محسوب نشده بلکه بر ظرفیت‌های مبادلات و مراودات کشورهای منطق می‌افزایند.

رئیس هیأت مدیره منطقه آزاد انزلی افزود: با فعال‌سازی کریدور شمال جنوب، مسیر و هزینه مبادله کالا میان اروپا و جنوب و جنوب شرق آسیا کاسته شده، موضوعی که در کریدور جدید تجاری ایران و چین که از سوی این سازمان با همکاری سازمان‌های دیگر دولتی در حال پیگیری است، هم قابل دستیابی است

اعتماد در گفت و گویی با غلامعلی دهقان، سخنگوی حزب اعتدال و توسعه نوشت: نگاهی به لیست‌های انتخاباتی اعتدال و توسعه در ادوار گذشته مجلس از مجلس ششم تا مجلس دهم نشان می‌دهد که حزب اعتدال و توسعه فراجناحی عمل کرده است و محل تلاقی سه جریان فکری و سیاسی درون نظام بوده است.

اهم سخنان وی از این قرار است:

**حزب اعتدال و توسعه همواره تعامل خوبی با نیروهای اصلاح‌طلب معتقد به نظام داشته است و از شخصیت‌های وزین آنها در لیست‌های خود استفاده کرده است. قطعا در انتخابات آتی نیز یکی از کاندیداهای مورد حمایت ما اصلاح‌طلبان درون نظام است.

** مجلس آتی از دو سناریو خارج نیست. در سناریو اول طیفی به نام آرمان گرایان واقعیت بین قرار دارد که در این طیف یک سر آن علی لاریجانی و سر دیگر آن اصلاح‌طلبانی همچون محمدرضاعارف است. این طیف عملا شکل گرفته است. هر چند ائتلاف‌شان نانوشته است. مختصات مهم این قطب سیاسی شکل گرفته، آن است که آرمانگرایی را توام با واقعیت بینی می‌خواهد و در اداره کشور به کار می‌برد. در واقع این قطب سیاسی از معتدلین اصولگرا تا اصلاح‌طلبان معتقد به ساختار نظام را در بر می‌گیرد. قطب دیگر در سناریوی اول طیفی است که یک سر آن حداد عادل و در سوی دیگر طیف آقایان رسایی و کوچک‌زاده قرار دارند. جبهه پایداری و جبهه یکتا که احمدی‌نژادی‌های سابق هستند و اصولگرایانی همانند رهپویان دراین طیف وجود دارند. اگر طیف اول بتواند قدری از خواسته‌های خود کم کند و به حداقل‌ها اکتفا کند، ما شاهد انتخاباتی دو قطبی خواهیم بود. حزب اعتدال و توسعه که همواره خود را آرمانگرای واقعیت‌بین می‌دانسته در طیف اول قرار می‌گیرد. سناریوی دیگری هم قابل تصور است. اینکه انتخابات مجلس دهم چند قطبی باشد. اینکه اصلاح‌طلبان لیست مخصوص خود را خواهند داشت و اصولگرایان نیز لیست مخصوص خود را داشته باشند و اعتدال و توسعه که همیشه خود را حد فاصل دو جناح تعریف کرده است برخی چهره‌های اختصاصی خود را خواهد داشت که همپوشانی قابل توجهی نیز با اصلاح‌طلبان و اصولگرایان معتدل دارند. جبهه پایداری و احمدی‌نژادی‌های سابق نیز با نام یکتا هر کدام با لیست جداگانه خواهند آمد. در این صورت ما پنج لیست محوری در تهران خواهیم داشت.

**قرائن و شواهد نشان می‌دهد راه علی‌لاریجانی و دوستان همفکر او از اصولگرایان تندرو جداست. حمایت‌های قابل توجه علی لاریجانی از سیاست‌های دولت روحانی و ایستادگی دوستان لاریجانی در برابر تندروهای مجلس همانند بحث و جدل‌های آقای کاظم جلالی در برابر آقایان کوچک‌زاده و رسایی در ماه‌های گذشته نشان می‌دهد که طیف لاریجانی به گرایش اعتدالی بیش از گذشته توجه می‌کنند و ما این را به فال نیک می‌گیریم. نوعی احساس نزدیکی و قرابت فکری هم اکنون میان آقای لاریجانی و آقای روحانی شکل گرفته است. به نظر می‌رسد که حزب اعتدال و توسعه از آن جهت که همیشه معرف شایستگان اعتدالی جناح‌ها بوده است می‌تواند از این نوع اصولگرایی حمایت کرده و شاهد حضور شخصیت‌های اصولگرای معتدل در لیست انتخاباتی اعتدال و توسعه باشیم به این شکل که حزب اعتدال و توسعه برآیند معتدلین عرصه سیاسی کشور باشد. ما همیشه نشان داده‌ایم که گرایش اعتدالی را مختص هیچ جناح سیاسی ندانسته و اعتدال را در یک حلقه کوچک خلاصه نمی‌کنیم. ما معتقدیم که شایستگان معتدل در هر یک جریان اصولگرا، اصلاح‌طلب و طیف میانه رو وجود دارند. به نظر می‌رسد که از مدت‌ها پیش علی لاریجانی و دوستانش عملا از بخشی از جریان اصولگرا فاصله گرفته‌اند.کامیار چایچی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی استان گیلان، از راه‌اندازی دفاتر شهرستانی و پایگاه اطلاع‌رسانی حزب کارگزاران سازندگی گیلان خبر داد و اظهار کرد: شورای مرکزی تشکیلات گیلان طبق اساسنامه حزب و برنامه‌های ۶ ماهه خود، طی مصوبه‌ای راه‌اندازی دفاتر حزب در شهرهای استان را در دستور کار دارد براین اساس اعضای شورای شهرستان‌های گیلان تعیین شدند.

وی افزود: هم‌اکنون اعضای شورای شهرستان‌های رشت، لاهیجان، بندر انزلی، فومن، تالش، رودسر و آستانه‌اشرفیه به تصویب شورای مرکزی استان رسیده است و بزودی نیز اعضای شورای سایر شهرهای استان نیز تصویب خواهد شد.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گیلان با اشاره به برنامه‌های این تشکیلات گفت: انسجام درون تشکیلاتی، راه‌اندازی دفاتر شهرها، مکانیزه کردن سیستم تشکیلاتی و عضویت، از جمله فعالیت‌هایی بود که طی ۶ ماه اخیر آغاز شد و در مراحل پایانی خود قرار دارد.

چایچی بیان کرد: در این راستا پایگاه اطلاع‌رسانی تشکیلات گیلان به آدرس www.kargozaran.org راه‌اندازی شده است و با این پل ارتباطی ضمن آنکه در جریان آراء و نظرات مردم قرار داریم، مخاطبان‌مان نیز در جریان آخرین اخبار، تحولات و مواضع تشکیلات قرار می‌گیرند.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی گیلان ادامه داد: علاقمندان به‌ کار تشکیلاتی و عضویت در حزب می‌توانند از این سامانه اینترنتی به سهولت جهت همکاری و عضویت اقدام نمایند.

وی ضمن ابراز امیدواری جهت گسترش تعامل و همکاری با احزاب قانونی کشور، تصریح کرد: سایر تشکل‌ها و احزاب قانونی کشور نیز با بیان اهداف، معرفی اعضاء تشکیلاتی و تشریح برنامه و مواضع تشکیلات خود می‌توانند در ایجاد فضایی شفاف و قابل پاسخگو مشارکت نمایند
علی مطهری در حاشیه نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با انتقاد از حواشی ایجاد شده در خصوص دست‌دادن وزیر امور خارجه با رئیس جمهور آمریکا اظهار داشت: قطعاً دست دادن با مقام‌های کشورهای جهان ایرادی ندارد و مسئولان ایران تنها نباید با مقام‌های رژیم صهیونیستی دست بدهند و ملاقات کنند و دیدار با مقام‌های دیگر کشور‌ها ایرادی ندارد.

وی افزود: گاهی ممکن است مجبور شویم با دشمنمان هم دست بدهیم و بر سر منافعمان با او مذاکره کنیم. به نظرم دست دادن یا دست ندادن مهم نیست٬ بلکه مهم این است که بر اصول خود پایبند باشیم.

نماینده مردم تهران در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص اهانت یکی از نمایندگان به وزیر امور خارجه در صحن علنی مجلس یادآور شد: بی‌شک توهین به افراد توهین نیست و ما حق نداریم و نباید به کسی توهین کنیم. به نظر من این حساسیت ‌ها بی‌مورد است و فکر نمی‌کنم دست دادن مقام‌های ایرانی با رئیس‌جمهور آمریکا اهمیتی داشته باشد. بلکه حفظ مواضع و تاکید بر اصول تنها مسئله مهمی است که مقامات ایرانی موظف به پایبندی به آن هستند.

وی افزود: باید از نماینده‌ای که بی‌احترامی کرد پرسید که چرا فردی را که رهبری مورد اعتماد و متدین می‌داند بی‌غیرت خطاب می‌کنند؟ ضمن آنکه دست دادن با اوباما نیز دلیل نفوذ آمریکا در ایران نیست.

وی در پاسخ به سوال دیگری به این مضمون که آیا غرب ازطریق همین ارتباط‌ها به دنبال نفوذ در کشور نیست، خاطرنشان کرد: اینها دلیل بر نفوذ نیست و به نظر می‌رسد طرح این مسائل با اهداف سیاسی صورت می‌گیرد. ما برای مقابله با نفوذ غرب نیاز به شعارهای واهی نداریم. به نظرم این افراد به دنبال تضعیف دولت هستند و بعید می‌دانم دولت جمهوری اسلامی ایران مواضعی داشته باشد که منجر به نفوذ غرب در کشور شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در توضیح بیانات رهبری در خصوص تلاش دشمنان برای نفوذ در کشور اعلام کرد: آنچه تحت عنوان راه‌های نفوذ از سوی رهبری مطرح شد٬ این بود که دولت مراقب باشد مبادا دشمنان از طریق برجام به دنبال نفوذ در کشور نباشند. طبیعی است دشمن ممکن است به دنبال نفوذ فرهنگی، سیاسی و اقتصادی در کشور باشد. بنابراین باید در این خصوص بیشتر دقت کنیم٬ اما اینکه برجام را راه نفوذ دشمن بدانیم و بخواهیم توافق هسته‌ای و دست دادن وزیر خارجه را خیانت معرفی کنیم٬ درست نیست و اینها ارتباطی به هم ندارد.

مطهری در پایان تصریح کرد: رهبری گفته باید مراقب نفوذ دشمن باشیم٬ اما اگر بخواهیم به این بهانه‌ها به مقام‌ها توهین کنیم درست نیست و در مسیر خواست رهبری قرار ندارد.معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: بیمارستان پروفسور سمیعی با زیربنای  ۳۸ هزار و ۷۰۰ متر مربع در محوطه ای به مساحت ۴/۶ هکتار از سال ۱۳۹۳ آغاز و پیشرفت فیزیکی کل پروژه تاکنون حدود۳۰ درصد اعلام شده است.

به گزارش گروه دریافت خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان، در حاشیه نشست با معاون وزیر و رییس سازمان غذا و داروی کشور از روند پروژه بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی پرفسور سمیعی، ابراز رضایت کرد و گفت: این پروژه پس از انجام مطالعات و طراحی، تحت عنوان بیمارستان جنرال تخصصی ۲۰۰ تختخوابی رشت در اسفند ۱۳۸۷ با جضور مسئولان وزارت بهداشت و استان توسط پروفسور سمیعی کلنگ زنی شد.

وی افزود: با توجه به پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی گیلان و پیگیری های بعمل آمده، در جریان سفر ریاست محترم جمهوری در اسفند ۱۳۸۹، و موافقت وزیر بهداشت، توسعه بیمارستان از ۲۰۰ به ۴۰۰ تختخواب تصویب و مجوزهای مربوطه از کمیسیون ماده ۲۱۵ اخذ شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطرنشان کرد: با توجه به تبدیل بیمارستان ۲۰۰ به ۴۰۰ تختخواب، مطالعات جهت بازنگری در طراحی اولیه سازه موجود و احداث فضای فیزیکی جدید جهت الحاق به سازه موجود (با لحاظ نمودن میزان فضای استاندارد هر بخش و تعریف ارتباطات صحیح بین بخش ها) انجام و عملیات اجرایی طرح جدید، شامل احداث سازه جدید، تکمیل سازه موجود و محوطه سازی و تاسیسات با زیربنای ۳۸ هزار و ۷۰۰ متر مربع در محوطه ای به مساحت ۴/۶ هکتار از سال ۱۳۹۳ آغاز و پیشرفت فیزیکی کل پروژه تاکنون حدود۳۰ درصد اعلام شده است.

دکتر محمدی افزود: با توجه به عنایت ویژه وزیر محترم بهداشت و درمان و تاکید ایشان بر ضرورت اتمام عملیات تا سال ۱۳۹۶ و تقبل ۵۰ درصد هزینه های آن، در صورت رعایت برنامه زمانی و قول مساعد رئیس سازمان مجری و رضایت ایشان از میزان پیشرفت، انتظار می رود عملیات اجرایی پروژه (در صورت تامین منابع مالی ) براساس زمان بندی پیشرفت نماید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با توجه به پیگیری های ریاست و هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان، بطور مستمر از روند اجرایی پروژه، هماهنگی لازم جهت تامین، تخصیص منابع و تسریع در اجرای پروژه بعمل می آید.احمد قلعه‌کفایی در نشست شورای اسلامی این شهر با بیان اینکه برای توسعه شهر تالش تلاش خود را به‌کار گرفته‌ایم، اظهار کرد: با توجه به کمبودهای موجود اعضای شورای شهر تالش برای توسعه شهرمان فعالیت می‌کنند.

وی، حجم فعالیت در دوره چهارم شورای شهر تالش را قابل مقایسه با گذشته ندانست و تصریح کرد: امیدواریم تا پایان دوره چهار ساله شورا برنامه‌های خوبی اجرایی شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تالش، توسعه فعالیت فرهنگی، آموزشی و ورزشی مناسب با سیمای این شهر را هدف مهم خواند و افزود: امیدواریم توانمندی خدمت به شهروندان تالشی را داشته باشیم.

وی به مشکلات شهری تالش اشاره کرد و گفت: انباشت فعالیت‌های عمرانی و آبادانی در شهر زیاد بود و سالانه برای توسعه شهر و طبق قانون برنامه و بودجه باید درآمد هزینه‌ای تعیین کنیم و بر اساس آن مجبور به هزینه‌کرد هستیم.

قلعه‌کفایی انتظارات مردم را بسیار زیاد دانست و خاطرنشان کرد: در آمد شهرداری از حداقل هزینه عوارض پروانه و سطح شهر تامین می‌شود که کفاف پوشش نیازهای عمرانی شهری را نمی‌دهد.

وی یادآور شد: امیدواریم در آینده بتوانیم از منابع پایدار دیگری به درآمد عادی شهری اضافه کنیم تا در توسعه شهر تغییر و تحول ایجاد شود و شهروندان شاهد فعالیت عمرانی باشند.

این مسئول با اشاره به اینکه نمی‌توانیم خارج از برنامه و بودجه حرکت کنیم، خاطرنشان کرد:

وعده‌هایی به مردم داده‌ایم که امیدواریم با افزایش بودجه شهرداری بتوانیم کمبودهای سال‌های گذشته را جبران کنیم.

وی بودجه مصوب شهرداری تالش را ۲۴ میلیارد تومان عنوان کرد و یادآور شد: اهداف بزرگی در شهر داریم و در دیدار با گودرزی معاون مالی شهردار تهران پیشنهاد دادیم شهر زیبای تالش به عنوان خواهر خوانده شهر تهران معرفی شود.

قلعه‌کفایی اضافه کرد: در این زمینه باید از تفکرات، ایده‌ها و پیشنهادهای فکری شورای شهر تهران استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه در سفر دیدار اخیر با معاون مالی شهردار تهران در خواست شد صورتجلسه قبلی «خواهرخواندگی تالش با تهران» که به عنوان مصوبه تلقی می‌شد اجرایی شود، گفت: مقرر شده تا در آینده نزدیک اعضای شورای شهر و شهردار تالش با اعضا و رئیس شورای شهر و شهردار تهران قالیباف داشته باشیم و موقعیت شهر خود را برای آنها توضیح دهیم و کمک‌هایی از آنها در حد همکاری داشته‌باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تالش متذکر شد: امیدواریم با استفاده از توان خود و همفکری اعضای شورای شهر تهران بتوانیم در عمران و آبادی شهر تالش بکوشیم و با جدیت در خدمت مردم و شهروندان باشیم.


به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد انزلی، معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد انزلی در نشست با هیئت تایلندی اظهار کرد: جذب سرمایه گذاران در حوزه های های تک از مهمترین اولویت های منطقه آزاد انزلی است و در این میان می توان از توانمندی های تایلند در صنعت گردشگری بهره برد.

 سید ابراهیم سقایی افزود: در حوزه بازرگانی نیز اولویت با برندهای مطرح بین المللی و محصولات با کیفیت است.

در ادامه این نشست، مدیرعامل شرکت STI با بیان اینکه دیدار از منطقه آزاد انزلی و بررسی ظرفیت های سرمایه گذاری در حوزه های مختلف گردشگری از مهمترین دلایل حضور در این منطقه است، گفت: ایجاد مراکز اقامتی- تفریحی و احداث شهرک های صنعتی از دیگر بخش های فعالیت شرکت STI است.

سید مبارک لیرپونگ اضافه کرد: تا پایان سال جاری میلادی یک گروه کارشناسی برای عملی سازی همکاری با سازمان منطقه آزاد انزلی به این منطقه سفر خواهد کرد.


قربانعلی محمدپور  در جریان بازدید از تالاب انزلی اظهار کرد: آتش‌سوزی از عصر روز گذشته بخشی از منطقه حفاظت‌شده سیاه‌کیشم سیاه درویشان تالاب انزلی را در بر گرفته‌است.

وی با اشاره به اینکه سیاه‌کشیم محدوده‌ای در تالاب بین‌المللی انزلی است، افزود: این منطقه بالغ بر ۴ هزار و ۵۰۰ هکتار مساحت دارد و جزو مناطق حفاظت‌شده سازمان حفاظت محیط زیست است.

این مسئول درباره نحوه اطفای حریق در محدوده تالاب انزلی تصریح کرد: به دلیل عدم دسترسی جاده‌ای و آبی به محدوده مورد نظر یک فروند بالگرد اطفای حریق هوا فضای سپاه رأس ساعت ۸ صبح امروز وارد استان شده و عملیات اطفا با همکاری تمام ارگان‌های مربوطه پیگیری شد.

احتمال عمدی بودن حادثه آتش‌سوزی نیزارهای تالاب انزلی / آتش هنوز مهار نشده است.

محمدپور ادامه داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که تاکنون بالغ بر ۱۰۰ هکتار از نیزارهای بخش مرکزی تالاب در منطقه سیاه‌کشیم دچار آتش‌سوزی شده که به احتمال زیاد عمدی بوده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان که شخصاً بر عملیات اطفای حریق نیزارهای تالاب انزلی نظارت دارد، خاطرنشان کرد: با وجود تلاش‌ها این آتش‌سوزی هنوز به طور کامل مهار نشده و امکان گسترش آتش وجود دارد.

 در ساعات پایانی شب گذشته بخشی از نیزارهای قسمت مرکزی تالاب انزلی در منطقه سیاه کشیم طعمه حریق شد که برای مهار آن از نیروهای بسیج، پاسگاه‌های حاشیه تالاب انزلی، ارگان‌های سپاه، نیروی مقاومت بسیج، منابع طبیعی، هلال احمر، آتش‌نشانی و مردم محلی درخواست کمک گرفته شده‌است


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Can you stretch to get taller?
دوشنبه 27 شهریور 1396 01:26 ب.ظ
Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point.
You clearly know what youre talking about, why waste your intelligence on just
posting videos to your weblog when you could be giving us something enlightening to read?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo